Novinky Trail Running Cup

Tradiční série trailových běžeckých závodů.

Nikdy nevěřte Martinu Dvořákovi, řediteli seriálu Trail Running Cupu, když mění trať. Hrozivé seběhy dáte, to on jen tak straší. Anebo při rovnání profilů vrátí do mapy starý prudký kopec… Jako teď na Trailu Prahu. Nejlíp přijďte sami a vyzkoušejte na vlastní kůži. Nebude litovat, tomu zas naopak věřte.

Vybíháme už v březnu, na Petřín.
Co vás tedy letos čeká? „Na horách ještě bude nejspíš ležet sníh, ale už se chceme rozběhnout,“ vysvětluje Martin Dvořák časný termín. Proto se na závodní zahřívačku vyráží už 26. března v Praze na Petříně.

Podruhé na vrchol Králického Sněžníku.
Také brzy už 21. května se koná Králický maraton. Po úspěšné loňské říjnové premiéře se vrací do časů dřívějších jarních třicítek a půlmaratonů, hledá však zase jiné terény, které zavedou běžce z Dolní Moravy opět až na vrchol Králického Sněžníku.

Brdský půlmaraton zůstává v začátku června, rychlou trať zpestří více lesních úseků před oborou.

Krkonošská 50 zůstává královskou.
Snad jen Krkonošská 50, memoriál Ády Klepše, jako královský monument zůstává nezměněná, trať vede přes Pláně, Stoh, Bílé Labe směrem na Medvědín a zpět do Svatého Petra.

Lipenský půlmaraton s výběhem na Stezku v korunách stromů patří, jako obvykle, do programu srpnového Lipno Sport Festivalu, tedy ideální čas strávit pár dní u „českého moře“.

V Nemanicích na Chodsku pak přivítáme podzim na trati Česko-německého půlmaratonu, která se vydá po průběhem zaniklými německými osadami z hranice a novou stezkou přes louky a remízky.

Motolské jamky na měkoučkých greenech golfového hřiště přinesou tradiční finále, respektive návrat k desítce.

Ale stejně jako loni je tady ještě předvánoční epilog v podobě „covidového“ maratonu Praha-Dobříš. Ten se poběží individuálně (každý sám za svoje kdykoliv v časovém okně) jako věčná vzpomínka na, věřme, už konečně překonaná omezení.

Vydat se na maraton v tomhle nečase, přímém venkovním i nepřímém covidovém, vyžaduje větší stupeň odhodlání i vášně než jindy. Odměna v podobě pocitu báječně stráveného času se však v cíli překonanými protivenstvími násobí. Tak jako teď na nejstarším českém maratonu Praha-Dobříš.

Před dvěma lety povstal z popela nejstarší český maraton z Prahy do Dobříše, vedený podél Vltavy, přírodními stezkami přes Cukrák a pak Brdským lesem. Ano, ani covid ho loni nesložil, byť se běžel po celé dva víkendové dny jako „individuální časovka“ bez hromadného startu. A letos chystá repete, v sobotu 11. prosince.

Obloha spíš šedá než modrá, poryvy ledového větru, teploměr někde okolo 7. Zas o něco pokročilejší podzim vítal Běh přes motolské jamky, tradiční kros seriálu Trail Running Cupu. Atmosféra však rozehřála opět všechna běžecká srdce. I letos ve stále trvajícím podivném bezčasí jich tu tepalo ke čtyřem stovkám. Včetně výpravy z dětského domova na Zbraslavi, která se přijela prostě proběhnout, bez okázalého divadla dobročinnosti.

Bývala to příjemná tečka za sezonou s jednou výjimkou, kdy se závod přesunul do začátku prázdnin v rámci mistrovství republiky v krosu. Vzhledem k po/přesunům termínů v letošním roce by to měla být jen pohodová zastávka v nabitém podzimu. Další covidový kříž už snad nepřijde. Tak si pojďme užít desítečku na zelené greeny na golfové hřiště do pražského Motola. Nyní v neděli 7. listopadu, už posedmnácté.

Maraton v horách v polovině října je třeba pojmout předně jako pohodový výlet/běh za odměnu za celou sezonu. Bez stresu z tužeb po maximálním výkonu. Kochat se přírodou! Tak jako při premiéře Králického maratonu z Dolní Moravy, vyrostlém při oslavě desátého výročí z původní třicítky a půlmaratonu oblíbeného Trail Running Cupu.

Třicítka, sky půlmaraton a teď už … celý maraton konečně i se samotným vrcholem (1428 metrů). Běžecký potlach Trail Running Cupu na Králickém Sněžníku, odkud plynou vody do tří moří, získává zcela nový rozměr, buďte u toho, u další premiéry. Už tuto sobotu (16. 10).

Česko-německý půlmaraton se vrátil na území obou zemí, jak káže jeho název, a provedl běžce opět už pošesté malebnou podzimní krajinou chodského pohraničí. Úspěšně pokračoval seriál zážitkových běhů v přírodě Trail Running Cup.

Zpátky do Němec! Ačkoliv i loni na podzim se Česko-německý půlmaraton TRC běžel jako možná poslední větší závod, vládní restrikce ho nepustily na tradiční trať za hranice. Letos se tam vrátí a přidá k nim i loni poprvé vytyčenou úvodní část romanticky stoupající loukou do lesa k Novosedelským hutím. V kraji Chodů pokračuje v neděli (3. 10.) oblíbený seriál zážitkových běhů v přírodě.

Trail Praha

Praha - Petřín sobota 26. 3. 2022

Králický maraton

Dolní Morava sobota 21. 5. 2022

Brdský půlmaraton

Kytín sobota 11. 6. 2022

Krkonošská 50

Špindlerův Mlýn sobota 6. 8. 2022

Lipenský půlmaraton

Marina Lipno neděle 21. 8. 2022

Česko - německý půlmaraton

Český les, Nemanice sobota 24. 9. 2022

Motolské jamky

Golfový areál Golf Club Praha, Motol neděle 6. 11. 2022

Maraton Praha - Dobříš

Praha 4, Braník, A Park sobota 10. 12. 2022

Partneři

Trail Running Cup
Mattoni
Craft
Subaru
Soundeus
Sportgroup
Skupina ČEZ
Orgsu
Aktivtono