Novinky Trail Running Cup

Tradiční série trailových běžeckých závodů.

Vůně a obrazy kvetoucích třešňových stromů jako při májové premiéře před deseti lety vytvořily kulisy Trailu Praha i v půlce března. Místy vysvitlo teplé sluníčko, běželo se i kolem líbajících se milenců u sochy Karla Hynka Máchy. Trať se od prvních let sice trochu pozměnila, ale idylka to pořád není. Pětikilometrový okruh se, světe (ne)div se, ještě víc vlní ve druhém kole. V červených číslech si tady zase nejlíp poradil Ondřej Fejfar. Už poosmé z jedenácti ročníků!

Překonáte zasněžený brdský hřeben rychleji po svých anebo na běžkách? I tuhle tajenku rozluštili účastníci letošního adventního maratonu Praha – Dobříš. Nejtěžšího, ale taky nejkrásnějšího v jeho obnovené podobě…

Před čtyřmi lety oprášili „běžci pro běžce“ z popela nejstarší český maraton z Prahy do Dobříše. Vedli ho opět podél Vltavy, přes golfové hřiště v Lipencích, dále na Cukrák a pak stezkami Brdského lesa. Ani covid ho před třemi lety nesložil, byť se běžel jako „individuální časovka“ bez hromadného startu. Což se pak podvakrát pro velký úspěch (a s následným velkým úspěchem) opakovalo. A chystá se znovu, v sobotu 9. prosince.

Dvě klimatické poruchy Ciáran a Domingos, jedna větrná a druhá dešťová, si předaly vládu nad greeny a zpestřily tak kulisu. Tradiční přespoláček Motolské jamky na golfovém hřišti, součást Trail Running Cupu, měl zase bezvadnou atmosféru.

Na tradičním podniku zážitkového Trail Running Cupu se tak stalo za použití všech zbraní - poryvů vichru, lterý urval i startovní bránu, dešťových přeháněk i poklesu teploty o pět stupňů. Ale i tak si spokojení účastníci užili i slunce, vůni pokosené trávy i lesa a půvabných panoramat nedotčené přírody Českého lesa.

Co funguje, to se nemění. Oblíbená mantra na blížící se (už sobotu 14. 10.) Česko- německý přírodní půlmaraton v Českém lese pasuje dvojnásobně. Zaprvé z pohledu trati, organizace i atmosféry. Zadruhé podle předpovědi počasí. Babí léto se ani v polovině října nehodlá vzdát své vlády.

Restart běžeckého boomu a euforie po měsících útlumu chvíli trval. Ale teď už je zpátky i Craft team running, unikátní týmový půlmaraton. Nejprve v sobotu 16. září na domácí půdě v pražském parku Na Pankráci pod kulisou mrakodrapů. A v nadcházející sezoně se chystá opět i seriál českého poháru.

Hned tři velké premiéry zapisuje letošní Krkonošská 50. Ještě nikdy za devět let nemusela vinou velkého zájmu uzavřít registrace s předstihem. Ještě nikdy celý, opravdu celý, den jejího průběhu takhle nepršelo. A ještě nikdy tu neběžel někdo tak rychle jako Vít Pavlišta, jen 3:41:25 hodiny (s náskokem 41 minut na druhého), přesně 50,31 km s převýšením 1784 m.

Jedenáctý ročník oslaví královský závod Trail Running Cupu a tuzemského přírodního běhu, Krkonošská 50 (a 21 i 8). V tradičním termínu první srpnové soboty, a věřme i za pravidelně vydařeného počasí, provede účastníky nádhernými pasážemi střední části jediných českých velehor až nad 1200 metrů vysoko. Memoriál Áda Klepše, bývalého náčelníka Horské služby, který pomáhal s rozjezdem K50, je tady.

Slunce a teplo přinesl, ale blátivé pasáže ještě úplně nevymazal Brdský půlmaraton Trail Running Cupu. Na loni prověřené trati přidal díky lesákům i zajímavé až téměř ORC sekce přes poválené stromy a křoviska. Zkrátka zase báječný sobotní výběh do přírody. A vítězství navíc zůstala skoro doma.

Trail Praha

Praha - Petřín sobota 16. 3. 2024

Krkonošská 50

Špindlerův Mlýn sobota 3. 8. 2024

Brdský půlmaraton

Kytín sobota 24. 8. 2024

Půlmaraton Český les

Český les, Nemanice sobota 12. 10. 2024

Motolské jamky

Golfový areál Golf Club Praha, Motol neděle 3. 11. 2024

Maraton Praha - Dobříš

Praha 4, Braník, A Park sobota 7. 12. 2024

Partneři

Trail Running Cup
Mattoni
Craft
Subaru
Entero Zoo
Sportgroup
Orgsu
Aktivtono
Královéhradecký kraj
Gravity Solution
ICT group
Milan Jansa
Jazupo
KLIMAcomfort Service
MDK Energy
Nextar
NWS
Brukov
Smart Bees
Ťip Ťop Group