Novinky Trail Running Cup

Tradiční série trailových běžeckých závodů.

Běžíme vzhůru! Až pod Stezku v oblacích a nově ku Králickému Sněžníku

Doba lenošivé nejistoty končí. Podzimní kalendář nabízí po jarním půstu ne hody, ale přímo nezvladatelnou závodní „žranici“. Také už zavedený Králický půlmaraton, jeden z klenotů Mizuno Trail Running Cupu, se přesunul z první části sezony do druhé. Chystá se teď – v sobotu 5. září.

Již zavedený termín prvního červnového víkendu (letos plánovaný na 6. 6.) vinou známých „korona“ okolností padl. Ale zavčasu, jako jedni z prvních, ho pořadatelé přesunuli na brzký čas babího léta 5. září a tím pádem jako čtvrtý podnik seriálu. „Nabídneme zase jiné přírodní kulisy i výhledy na panoramata, o to víc se můžete těšit,“ říká Martin Dvořák, ředitel závodů MTRC a tvůrce tratí.

Trasa na hřebenu Králického Sněžníku se opět mírně mění, už počtvrté v duchu loni vyhlášeného hesla: „Více běhu, méně extrému.“ Startuje se jako vždy od hotelu Vista, pak stejně jako loni stoupá bike parkem vzhůru až nad chatu Slaměnku. Odtud pak dál nově a příměji k vrcholům Podbělky (1308 m) a Sušiny (1321 m), mezi klečí, kosodřevinou a kamením přes Černou kupu a Stříbrnickou až k česko-polské hranici pod Králickým Sněžníkem.

Odtud z křižovatky už zase „postaru“ traverzem mírně dolů k chatě Sněžné a strmě vymletým korytem potoka až k probouzející se řece Moravě s malým vzepětím zpět do cíle. Převýšení činí celkem 800 metrů. Také doprovodná kratší osmička (s převýšením 270 metrů) má svůj půvab a celá vede na území maličkého, zato půvabného národního parku.

Loni vyhráli domácí matador Radek Hübl (1:32:01) a Hana Stružková Švestková (1:43:50) z nedalekého Račího údolí. Letos v pozměněném rytmu obtížně hledat favority, každopádně zdejšímu revíru stále vládne protřelý bard Robert Krupička, nedávno třetí na Jesenickém maratonu. „Vyrajblovat“ si tady nohy, jak sám říká, můžete s ním i bez něho. Každopádně na startovce už jsou pravidelní účastníci – skvělí běžci Miroslav Nemšák, Zdeněk Beck, Pavel Veselý nebo Martina Hampejsová.

Hlavně tu půjde o zážitek jako od počátků původní třicítky. Závodnický servis bude tradičně kvalitní. Prezentace začíná v 9, v 11.30 proběhnou dětské překážkové závody, ve 12 pak startují oba závody na 21 a 8 km společně, slavnostní vyhlášení vyjde na 16. hodinu. Spřátelený wellnes hotel Vista poskytne zázemí, sprchy i občerstvení, můžete tu spadnout i do bazénu nebo sauny. Rodinku můžete vypustit do nového Mamutíkova parku s největším modelem tohoto tvora na světě. Anebo nahoru na Stezku v oblacích, která se zapíchla do kraje jako sršatice, přistálá odněkud z vesmíru.

MTRC 2020 pak pokračuje Česko-německým půlmaratonem z Nemanic pod chodským Čerchovem 4. října.

Více informací najdete na www.trailrunningcup.cz nebo na facebooku akce.

Tomáš Nohejl, 773407114

Trail Praha

Praha - Petřín sobota 16. 3. 2024

Krkonošská 50

Špindlerův Mlýn sobota 3. 8. 2024

Brdský půlmaraton

Kytín sobota 24. 8. 2024

Půlmaraton Český les

Český les, Nemanice sobota 12. 10. 2024

Motolské jamky

Golfový areál Golf Club Praha, Motol neděle 3. 11. 2024

Maraton Praha - Dobříš

Praha 4, Braník, A Park sobota 7. 12. 2024

Partneři

Trail Running Cup
Mattoni
Craft
Subaru
Entero Zoo
Sportgroup
Orgsu
Aktivtono
Královéhradecký kraj
Gravity Solution
ICT group
Milan Jansa
Jazupo
KLIMAcomfort Service
MDK Energy
Nextar
NWS
Brukov
Smart Bees
Ťip Ťop Group
Lifefood