Novinky Trail Running Cup

Tradiční série trailových běžeckých závodů.

Odložený maraton do Dobříše a kros Motolské jamky ze seriálu Mizuno Trail Running Cupu se poběží ještě letos

Běžecký seriál Mizuno Trail Running Cup se nevzdává a věří, že letos doběhne kompletní program sedmi závodů. Právě zveřejnil termíny dvou odložených podzimních závodů. Nejstarší český maraton Praha-Dobříš se poběží (samozřejmě v terénu) na Mikuláše v neděli 6. prosince a tradiční tečka, desítkový kros Motolské jamky na golfovém hřišti před vánočními svátky v sobotu 19. prosince.

Vláda oznámila prodloužení nouzového stavu o dva týdny do 20. listopadu, ale toto rozhodnutí vliv na termíny MTRC už přímý nemělo. „Slíbili jsme, že uděláme maximum, abychom závody mohli uspořádat ještě letos. A věříme, že se to podaří. Pochopitelně budeme bedlivě sledovat aktuální situaci a zajistíme veškerá požadovaná bezpečnostní pravidla,“ říká ředitel seriálu Martin Dvořák. Už poslední „předuzávěrový“ podnik, půlmaraton v Českém lese, proběhl v říjnu s omezeními, ale bez problémů – a negativních následků.

Běžet maraton v pravděpodobném nečase začátkem prosince jistě není ideální. „Ale podle původních přihlášek na polovinu října byl vidět zájem, víc než sto lidí. Chceme jim dát šanci si ho odběhnout a užít, i když asi v poněkud teplotně odlišných kulisách. To přece nevadí, teď může převážit zážitková část nad výkonnostní,“ dodává Dvořák, bývalý špičkový plavec a Ironman.

Trať maratonu s historií od roku 1908 a knížete Colloredo-Mansfelda oživili v rámci MTRC loni. Letos dozná mírné změny – v Černolicích zavede běžce po cyklostezce, ne po skalce a největší roklička se oběhne po horizontu. Obě úpravy se dějí z bezpečnostních důvodů, aby tam bylo vidět. Zůstává start v ledárnách v Braníku v 9 ráno, běží se přes golfové hřiště v Lipencích, na Cukrák a přes Brdy na kraj Dobříše. Občerstvení zajistí balená voda, až v cíli teplé nápoje i jídlo.

Motolské jamky si vybudovaly pevné místo v běžecké termínovce pro vytrvalce všeho druhu, často jako ideální tečka sezony, kdy „vyrajblované“ nohy dostanou za odměnu celou trasu na jemně střiženém travnatém pažitu. Okruh povede stejně jako loni, tedy oproti minulosti mírnější, 4×2,5 km. „V klubu nám vyšli vstříc, povrch už bude možná zespodu trochu promrzlý a tvrdý, tedy ne tak měkký a blátivý jako obvykle začátkem listopadu,“ potvrzuje Dvořák.

Už při přesunu odložených běžeckých závodů z jara na podzim docházelo někdy k termínovým kolizím, mohou tak nastat i nyní v závěru roku. „Běžci mají na výběr, ale chceme ukázat nen´jen našim pravidelným účastníkům, že jsme tady pro ně za všech okolností. A taky tedy snad doběhneme kompletní program sedmi závodů do celkového pořadí seriálu,“ vzkazují ještě pořadatelé.

Více informací a přihlášky najdete na www.trailrunningcup.cz a na facebooku Mizuno Trail Running Cup.

Tomáš Nohejl, 773407114

Trail Praha

Praha - Petřín sobota 16. 3. 2024

Krkonošská 50

Špindlerův Mlýn sobota 3. 8. 2024

Brdský půlmaraton

Kytín sobota 24. 8. 2024

Půlmaraton Český les

Český les, Nemanice sobota 12. 10. 2024

Motolské jamky

Golfový areál Golf Club Praha, Motol neděle 3. 11. 2024

Maraton Praha - Dobříš

Praha 4, Braník, A Park sobota 7. 12. 2024

Partneři

Trail Running Cup
Mattoni
Craft
Subaru
Entero Zoo
Sportgroup
Orgsu
Aktivtono
Královéhradecký kraj
Gravity Solution
ICT group
Milan Jansa
Jazupo
KLIMAcomfort Service
MDK Energy
Nextar
NWS
Brukov
Smart Bees
Ťip Ťop Group
Lifefood