Novinky Trail Running Cup

Tradiční série trailových běžeckých závodů.

Vzhůru do Kytína! Na první Brdský půlmaraton! Normální závod!

Zlé časy, zdá se a věřme, pomíjejí. Zase se rozběhněmež vstříc novým obzorům. Při „normálních“ závodech, s hromadným startem a proháněním soupeřů… Třebas hned na Brdském půlmaratonu, novém podniku zkušeného a osvědčeného pořadatelského týmu SportGroup. Už v sobotu 12. června z Kytína, vsi zaslíbené, zahajuje jedenáctý ročník Trail Running Cupu!

Čeká zde zážitkový podnik pro běžce všech kategorií, ať už věkových, tak výkonnostních. Kdo by si přec jen netroufal na celých 21 km, může se vydat na zkrácenou doprovodnou devítku. A po doběhu si můžete užít nejen zasloužené občerstveníčko, medaili a pocit z dobře odvedené práce, ale i zábavu s DJs na půdě zdejšího pivovaru. „Všechno samozřejmě podle aktuálních epidemiologicko-bezpečnostních opatření,“ potvrzuje ředitel závodu Martin Dvořák.

Epicentrum tedy vyroste v Kytíně, který přežil i husitské drancování a teď se pyšní i vlastním pivovarem. Kudy se poběží? „Okolní terény se nám moc líbí, ale vybírali jsme dlouho. Chceme zůstat co nejvíc v terénu a vyhnout se asfaltkám,“ říká ředitel a zároveň tvůrce trati Martin Dvořák.

Stejní organizátoři připravují prosincový nejstarší český maraton Praha-Dobříš a tak i tato trasa vede částečně po jeho závěrečné nejhezčí pasáži směrem k Dobříši okolo občerstvení U Fabiána. Cílovou stanici Krmelec ovšem míjí a podél Lipižského pokraje pokračuje Dobříšskými lesy pod vrcholem Stožcem okruhem zpět ku Kytínu. Nabídne i mírné kopečky, 21km trasa má převýšení 430 metrů se dvěma občerstvovačkami. Objeví se tu i jeden z nejlepších tuzemských běžců, milovník hor a trailů, Ondřej Fejfar.

Startovní výstřel zazní v pravé poledne. Jako ve westernu, že… Takové drámo to však nebude, nejde přece o život. A před tím budou běhat i děti. Po vyhlášení poběží od 16 hodin doprovodná zábava, jak dlouho, záleží jen na vás.

Na Brdech se teď na jaře odběhalo hodně závodů, až Brdský půlmaraton se vinou posunutí programu stává letos otvírákem už jedenáctého ročníku Trail Running Cupu, nejstarší série přírodních běhů (s královskou Krkonošskou 50 nebo Lipenským horským půlmaratonem). O kvalitě i srdci pořadatelů svědčí fakt, že loni jako jediní z velkých seriálů dokázali uspořádat kompletní počet svých sedmi závodů. Letos jich bude osm, ještě do prázdnin se koná odložená desítka v Praze na Petříně (26. 6.).

Přihlášky najdete zde v systému orgsu.com.

Kompletní program letošního ročníku je tady.

Trail Praha

Praha - Petřín sobota 16. 3. 2024

Krkonošská 50

Špindlerův Mlýn sobota 3. 8. 2024

Brdský půlmaraton

Kytín sobota 24. 8. 2024

Půlmaraton Český les

Český les, Nemanice sobota 12. 10. 2024

Motolské jamky

Golfový areál Golf Club Praha, Motol neděle 3. 11. 2024

Maraton Praha - Dobříš

Praha 4, Braník, A Park sobota 7. 12. 2024

Partneři

Trail Running Cup
Mattoni
Craft
Subaru
Entero Zoo
Sportgroup
Orgsu
Aktivtono
Královéhradecký kraj
Gravity Solution
ICT group
Milan Jansa
Jazupo
KLIMAcomfort Service
MDK Energy
Nextar
NWS
Brukov
Smart Bees
Ťip Ťop Group
Lifefood