Novinky Trail Running Cup

Tradiční série trailových běžeckých závodů.

Tak vypadá láska (k běhu) aneb Vyběhnete do žhavého Petřína

Když už se běhá, resp. závodí, tak proč nevytrvat až do prázdnin? Anebo proč se do nich rovnou nerozběhnout. Zkuste to při tradičním už osmém Trailu Praha, poslední červnovou neděli (27.) na Petříně.

Kulisy zamilovaného parku pořadatelé ze SportGroup.cz původně spojili s měsícem lásky, májovým termínem. Jednou tu na stupních vítězů pak dokonce došlo k žádosti o ruku… Ale letos stejně jako loni, tentokrát opět vynuceně vinou vládních zákazů sportování, se museli přesunout do léta, teď června, měsíce obvykle žhavého aspoň teploměru.

Což zvyšuje náročnost zdejšího pětikilometrového okruhu, resp. desetikilometrové trati. Z ochozu za strahovskou menzou se běží podél horní stanice lanovky, pak dolů Lobkovickou zahradou s výhledem na Hrad směrem k americké ambasádě. Dále k Újezdu a pod Nebozízkem k soše romantického básníka K. H. Máchy, odtud pod Hladovou zdí do jižní části v Kinského zahradě.

Tady se už neklesá až dolů téměř k růžovému smíchovskému tanku, ale profil ušetří metry v traverzu směrem k jezírku a vodním hrátkám. Pak ale přece jen musíte došplhat zpět až vzhůru ke kolejím. Pak to samé ještě jednou… Převýšení činí i tak řádných 320 metrů – a tedy polovinu na doprovodné pětce.

Ale nebojte, však tu v minulosti běžely i finalistky České miss, na druhou stranu historické zápisy tu činili maratonský šampion Petr Pechek, nejlepší současný český běžec Vít Pavlišta, olympijští vítězové pětibojař David Svoboda či lyžařka Kateřina Neumannová, dvakrát vyhrál elitní horský běžec Tomáš Maceček anebo se pravidelně účastní Ondřej Fejfar. „Mám to tady rád, loni mi vítězství pomohlo jako dobrý test formy i k sebevědomí do další sezony,“ říká.

Právě on zabojuje letos o své páté prvenství. Vedle něho na startovní čáře se můžete poptat po receptu. Formu má slušnou, což ukázal už na zahajovacím podniku Trail Running Cupu, Brdském půlmaratonu v Kytíně. Mezi ženami loni triumfovala poprvé Daniela Treglerová, objev atletické Slavie.

Závodnický servis nabídne zdejší běžný vysoký standard včetně sprch, což nebývá tak úplně zvykem. „Což se hodí, pokud si třeba ještě před závěrem školního roku vyrazíte s celou rodinou na výlet do centra metropole,“ láká ředitel závodu Martin Dvořák. Po sportu, opět tu závodí i děti, můžete pokračovat na Petřínskou rozhlednu, nebo na Hrad. A třeba si tam dát i repete ve Zlaté uličce…

Ještě pro úplnost: děti startují v 11, dospělí ve 12.30. Registraci v samoobslužném systému orgsu.com najdete zde: https://www.trailrunningcup.cz/zavody/petrinsky-trail-praha/prihlaska

Trail Praha

Praha - Petřín sobota 16. 3. 2024

Krkonošská 50

Špindlerův Mlýn sobota 3. 8. 2024

Brdský půlmaraton

Kytín sobota 24. 8. 2024

Půlmaraton Český les

Český les, Nemanice sobota 12. 10. 2024

Motolské jamky

Golfový areál Golf Club Praha, Motol neděle 3. 11. 2024

Maraton Praha - Dobříš

Praha 4, Braník, A Park sobota 7. 12. 2024

Partneři

Trail Running Cup
Mattoni
Craft
Subaru
Entero Zoo
Sportgroup
Orgsu
Aktivtono
Královéhradecký kraj