Novinky Trail Running Cup

Tradiční série trailových běžeckých závodů.

Trail Running Cup míří na Motolské golfové jamky

Bývala to příjemná tečka za sezonou s jednou výjimkou, kdy se závod přesunul do začátku prázdnin v rámci mistrovství republiky v krosu. Vzhledem k po/přesunům termínů v letošním roce by to měla být jen pohodová zastávka v nabitém podzimu. Další covidový kříž už snad nepřijde. Tak si pojďme užít desítečku na zelené greeny na golfové hřiště do pražského Motola. Nyní v neděli 7. listopadu, už posedmnácté.

Ani loni pořadatelé Trail Running Cupu nezrušili jediný závod. I v Motole se ale muselo běžet až těsně před Vánoci s omezeními, intervalově, ovšem s plnohodnotným měřením i cenami pro nejlepší. Jen startovní a cílová branka se musela přestěhovat k výjezdu z areálu, do místa, kde se tradičně zabíhá do přilehlého lesíka. V časovce byli nejlepší český reprezentant Jáchym Kovář a Martina Hampejsová, někteří účastníci si ji z radosti dali dvakrát.

„Teď se hlavní koridor zase vrací na tradiční místo pod jednu z centrálních puttovacích ploch,“ říká ředitel závodu a tvůrce tratě Martin Dvořák. Jeden okruh měří 2,5 km a má 57 metrové převýšení. Běží se tedy čtyřikrát, anebo dvakrát (na doprovodné pětce).

Povrch je sice povětšinou úžasně měkkoučký, kromě přibližně tří set metrů po zmíněné lesní cestě. Profil v půvabných lhotákovských kulisách však není vůbec snadný, odpočítávat si můžete čtyři kopce, tři táhlejší utahováky a jeden prudší krpál před cílem. Však jsme na půdě nejen nejstaršího klubu, ale především jednoho z nejnáročnějších golfových hřišť v Česku.

Předpověď počasí už směřuje k poklesu teplot a nočním mrazíkům, po příjemném a suchém říjnu však ferveje jistě nebudou rozblácené. Dá se běžet v libovolném obutí. Silničky sice podklouznou, ale dáte to v nich taky. Naopak jednou za rok si tady zaslouží vytáhnout ze škatule tretry nebo orienťácké speciálky, drobné hřebíčky jsou zde ideální volbou.

Jako obvykle se vrací bohatý rozpis mládežnických závodů všech kategorií od 10 hodin (a 100 metrů) do 11.45 (a 2,5 km). Hlavní desítka startuje ve 13.15, doprovodná pětka předtím ve 12.30. Příjemný závodně-běžecký zážitek zaručen.

V průběhu let se tu objevila většina hvězd českého běhu z dráhy i terénu od Evy Vrabcové a Jakuba Holuši přes Milana Kocourka až třeba k Robertu Krupičkovi, olympijští vítězové Kateřina Neumannová, nebo David Svoboda. Některé se na oblíbenou trať pravidelně vracejí jako například Ondřej Fejfar, který závod propagoval na své nedávné výpravě až v Americe u Lake Tahoe na Broken Arrow Skyrace. A zařadil si ho do programu přípravy na mistrovství světa v běhu do vrchu Thajsku, které bylo nakonec zrušeno... Na rozdíl od Motolských jamek, kam může vyrazit i se svojí přítelkyní Julií Šimáčkovou. Ta se ukázala už jarním vítězstvím v Brdském půlmaratonu TRC. Fejfar vyhrál zde předloni poslední regulérní závod (v čase 37:47).

Přihlášky a další informace najdete na www.trailrunningcup.cz/zavody/motolske-jamky

Trail Praha

Praha - Petřín sobota 26. 3. 2022

Králický maraton

Dolní Morava sobota 21. 5. 2022

Brdský půlmaraton

Kytín sobota 11. 6. 2022

Krkonošská 50

Špindlerův Mlýn sobota 6. 8. 2022

Lipenský půlmaraton

Marina Lipno neděle 21. 8. 2022

Česko - německý půlmaraton

Český les, Nemanice sobota 24. 9. 2022

Motolské jamky

Golfový areál Golf Club Praha, Motol neděle 6. 11. 2022

Maraton Praha - Dobříš

Praha 4, Braník, A Park sobota 10. 12. 2022

Partneři

Trail Running Cup
Mattoni
Craft
Subaru
Soundeus
Sportgroup
Skupina ČEZ
VLS
Orgsu
Aktivtono