Novinky Trail Running Cup

Tradiční série trailových běžeckých závodů.

Podzim vyrval vládu babímu létu na šestém Česko-německém půlmaratonu v chodských Nemanicích

Na tradičním podniku zážitkového Trail Running Cupu se tak stalo za použití všech zbraní - poryvů vichru, lterý urval i startovní bránu, dešťových přeháněk i poklesu teploty o pět stupňů. Ale i tak si spokojení účastníci užili i slunce, vůni pokosené trávy i lesa a půvabných panoramat nedotčené přírody Českého lesa.

Šestý ročník nabídl okruh za „psohlaveckým“ vrchem Čerchovem přes vysídlené německé obce, výlet přes hranici bez pasu i občanky a zase návrat drsným seběhem domů. Vydali se na něj místní znalci i hledači zážitků z daleka. Domů si odvezli i památeční funkční triko Craft. „Loni jsem to tady pěkně prosr…, takže letos jsem si musel spravit náladu,“ smál se vítěz Martin Oberreiter (1:35:08), hlavně triatlonista z Klatov. „Běželi jsme ve třech, na občerstvovačce před stoupáním někde na osmém jsem získal malý náskok asi dvacet vteřin a ten se mi podařilo víceméně držet. Ten poslední kopec jsem už vyšel, tam se během nedá získat, jen ztratit,“ vyprávěl. Druhý tedy 30 vteřin za ním Libor Eremka a třetí Felix Killermann (-2:11), německý fanoušek Bayernu Mnichov. „Bydlím kousek za hranicí, byl jsem už na prvním ročníku, pak před třemi lety, ale dnes to byl nejlepší výkon i výsledek. Moc se mi tady líbí,“ komentoval spokojeně. Však vzal s sebou tentokrát i bratra Andrease, ten skončil šestnáctý.

A už nestačil na nejlepší dámu, Dominiku Holou (1:55:38) ze Stodu. „Moc jsem o téhle trati slyšela a všechny předpoklady se naplnily. Nádhera! Ve srovnání s dalšími většími závody z nabídky tohoto víkendu jasně nejhezčí a nejzajímavější. I když to vůbec nebylo snadné. Pořád jsem se s někým honila, pak ty kopce… Příště přijedu zase a vezmu s sebou další holky od nás,“ líčila nadšeně.

Druhá skončila Eva Novotná (-5:21), původem z Plzně, teď už z Prahy, která vydržela ve svižném tempu až do závěru. Třetí pak byla Barbora Aubrechtová (-16:44).

I při absenci loňského vítěze Čeňka Filingra se výborně ukázali také veteráni. Zdeněk Beck (50+, - 11:12), skončil pátý, cyklokrosoví bratři Camrdové, Luděk (40+, -11:40) šestý a Pavel (50+, - 14:55) devátý. „Já jsem jako diesel, rozběhnu se a běžím. Jakmile to začne bolet, přestává mě to bavit. Žádné úseky, žádné zrychlování, jen pro radost a jsem rád, že to jde. A tenhle seriál je bezvadný, perfektní značení, servis i atmosféra, žádná tlačenice, ale máte s kým závodit, a ješě dostanete tričko,“ hodnotil dvojnásobný český mistr v cyklokrosu a účastník olympiády v Atlantě 1996 na horském kole. „Taky nechci týden ležet mrtvý, musím fungovat,“ dodal táta Pavla mladšího, který také jezdil na kole v českém profitýmu Elkov/Kasper. Absolvovali i dva 70+! Rychlejší 78letý Petr Boušek vyhrál i v tombole hlavní cenu – pobyt v  novém Resortu Český les v nedaleké Železné. O rok mladší Petr Janový přijel v dešti na kole až z Domažlic, odkud zamířil vlakem zpátky domů do Plzně.

Celou pouť statečně vytrval i tibetský IT láma Taši Gjamco, žijící už přes dvacet let v Praze, přestože už od sedmého kilometru ho natrápil patrně natržený stehenní sval. Obvázat se nechal až v cíli! V pestrém všekontinentálním kontingentu byl tradičně nejlepší brazilský vývojář počítačových her Rafael Onzi, zde netradičně v národním fotbalovém dresu Malty, patrně na výraz smutku po čerstvé remíze kanárků s Venezuelou. Dále běžel i Brit Marc di Luca nebo Ind Sandeep Kumar, s nimi samozřejmě sousedé z Německa.

Doprovodnou sedmičku vyhráli Martin Levý (30:23) a Anna Malinská (39:05), běhaly i děti. Příštím podnikem seriálu zážitkových běhů Trail Running Cupu jsou už za tři týdny 5. 11. Motolské jamky (10 nebo 5 km) na kopcovitém golfovém hřišti v Praze.

Kompletní výsledky

Trail Praha

Praha - Petřín sobota 16. 3. 2024

Krkonošská 50

Špindlerův Mlýn sobota 3. 8. 2024

Brdský půlmaraton

Kytín sobota 24. 8. 2024

Půlmaraton Český les

Český les, Nemanice sobota 12. 10. 2024

Motolské jamky

Golfový areál Golf Club Praha, Motol neděle 3. 11. 2024

Maraton Praha - Dobříš

Praha 4, Braník, A Park sobota 7. 12. 2024

Partneři

Trail Running Cup
Mattoni
Craft
Subaru
Entero Zoo
Sportgroup
Orgsu
Aktivtono
Královéhradecký kraj
Gravity Solution
ICT group
Milan Jansa
Jazupo
KLIMAcomfort Service
MDK Energy
Nextar
NWS
Brukov
Smart Bees
Ťip Ťop Group
Lifefood