Novinky Trail Running Cup

Tradiční série trailových běžeckých závodů.

Půlka světa prožila nádhernou podzimní (běžeckou) neděli na Motolských jamkách

Ještě odpoledne se třpytilo slunce v kapkách vody na jemně střiženém zeleném pažitu golfového hřiště, místy jste mohli pohlédnout až k Hradu. I začátkem listopadu může zůstat podzimní neděle nádherným časem. Tak jako na tradičních Motolských jamkách, běžecké desítce (a pětce) na západním kraji Prahy.

Letos si tenhle zážitek vychutnali běžci z 10 zemí tři kontinentů, včetně Brazilce Rafaela Onziho nebo Američana Michaela Smithe. I když dopolední dětské závody se ještě prokousávaly mlhou a krátce po slavnostním vyhlášení výsledků už zase greeny pokryl chladný stín.

První účast v oblíbeném seriálu přírodních běhů Trail Running Cupu proměnil v triumf výtečný středočeský běžec Jiří Miler (Lawi stars). Letos běžel v Semicích desítku 32:24 a to je mu sedmačtyřicet… Jako by právě pro něj otupila profilová zubatice známého 2,5kilometrového okruhu. Ubyl první výběh ke klubové restauraci a šatnám, na lesní seběh se zahnulo dřív. A závěrečný krpál od odpaliště se natáhl cik cak do dvou vln, podobně jako před časem při letním mistrovství republiky v krosu.

„Já mám rád roviny a dráhu,“ potvrdil Miler v cíli (36:29). „Jenže vezl jsem sem kousek syna za jeho sportem a tak jsem si to dal. Seběhy ještě šly, ale do kopce už mi to dávalo zabrat,“ usmíval se. Dvě kola šel společně s Lubošem Gaislem (Eleven run team), pokračovatelem známého běžeckého rodu, pak mu utekl o 46 vteřin. Třetí skončil Ondřej Pařík (40:08).

Nejlepší veterán, vítěz česko-německého půlmaratonu TRC, 61letý Čeněk Filingr z Kadaně, zůstal pátý (40:17). „Rozběhl jsem to hodně pomalu. Mám nějaký problém s břišním svalstvem a bál jsem se, co to udělá. Naštěstí to vydrželo, tak jsem mohl přidat,“ komentoval svůj výkon.

Vítěznou premiéru v TRC si zapsala Eugenia Boffová (43:59), italská běžkyně z Benátska, která teď pracuje na projektu v Praze na Univerzitě Karlově. „Ty kopečky mě trošku překvapily. Zdálo se mi, ž jsem to v prvním okruhu přepálila, ale pak jsem se srovnala a doběhla v klidu. Moc se mi to líbilo,“ říkala v cíli. Před třemi týdny vyhrála Třeboňský maraton za 3:03 a vážně uvažuje o Dobříši (viz dále), takže pozor na ni, máme tady novou stár. Druhá Alice Žeberová z pankráckého Salmingu zůstala za ní téměř tři minuty, dvacet vteřin za ní doběhla Marianna Varhoĺáková.

Rekordní počet účastníků, téměř stovku, zaznamenala doprovodná kratší tady pětka. Vyhráli Pavel Vinduška (17:08), který si dal o chvíli později slušně i desítku (sedmý za 40:33) a Kateřina Štěpová z Pragy (20:08). Na okruhy jste tak mohli poslat celou rodinu jako moderátor Petr Vágner, s partnerkou Silvou si dali desítku, syna Samuela na pětku.

Rozloučení s letošním Trail Running Cupem obstará unikátní individuální maraton (a doprovodná desítka z Kytína) na trase toho nejstaršího českého Praha – Dobříš 10. prosince s adventní besídkou v cílové restauraci Vlaška.

Kompletní výsledky najdete zde

Trail Praha

Praha - Petřín sobota 26. 3. 2022

Králický maraton

Dolní Morava sobota 21. 5. 2022

Brdský půlmaraton

Kytín sobota 11. 6. 2022

Krkonošská 50

Špindlerův Mlýn sobota 6. 8. 2022

Lipenský půlmaraton

Marina Lipno neděle 21. 8. 2022

Česko - německý půlmaraton

Český les, Nemanice sobota 24. 9. 2022

Motolské jamky

Golfový areál Golf Club Praha, Motol neděle 6. 11. 2022

Maraton Praha - Dobříš

Praha 4, Braník, A Park sobota 10. 12. 2022

Partneři

Trail Running Cup
Mattoni
Craft
Subaru
Soundeus
Sportgroup
Skupina ČEZ
VLS
Orgsu
Aktivtono